Eye of the game

Goalscorers


League table

Belgium - Challenger Pro League
 1.Thierno Barry (FRA - Waasland-Beveren)14 
 2.Lucas Stassin (BEL - RSCA Futures)13 
 3.Leonardo Rocha (POR - Lierse Kempenzonen)12 
 4.Mickael Biron (MTQ - RWD Molenbeek)11 
 5.Thibo Baeten (BEL - Beerschot V.A.)10 
 6.Thibaut van Acker (BEL - Lierse Kempenzonen)
 7.Alonso Martinez (CRC - Lommel)
 Souleymane Anne (MTN - Virton)
 Mika Godts (BEL - Jong Genk)
 Dieumerci Mbokani (COD - Waasland-Beveren)
 11.Rafik Belghali (MAR - Lommel)
 Romeo Vermant (BEL - Club Brugge NXT)
 Kevin Hoggas (FRA - Waasland-Beveren)
 Bafode Dansoko (GUI - Deinze)
 Agustin Anello (BEL - Lommel)
 Serge Tabekou (CMR - Lierse Kempenzonen)
 Lucas Ribeiro (BRA - Waasland-Beveren)
 18.Noekkvi Thorisson (ISL - Beerschot V.A.)
 Stefano Marzo (BEL - Dender EH FCV)
 Lennart Mertens (BEL - Club Brugge NXT)
 Ilyes Ziani (BEL - SL 16 FC)
 Cisse Sandra (BEL - Club Brugge NXT)
 Jay-Dee Geusens (BEL - Jong Genk)
 24.Thibaud Verlinden (BEL - Beerschot V.A.)
 Chris-Emmanuel Lokesa (BEL - RSCA Futures)
 Sander Coopman (BEL - Waasland-Beveren)
 Youssef Challouk (BEL - RWD Molenbeek)
 Hakim Abdallah (MDG - Virton)
 Dylan De Belder (BEL - Deinze)
 Ryan Sanusi (BEL - Beerschot V.A.)
 Sekou Diawara (BEL - Jong Genk)
 Caue Vinicius (BRA - Lommel)
 Jellert van Landschoot (BEL - Deinze)
 34.Daniel Maderner (AUT - Waasland-Beveren)
 Teo Quintero (VEN - Deinze)
 Enock Agyei (BLR - RSCA Futures)
 Zakaria Atteri (BEL - Dender EH FCV)
 Alessio Staelens (BEL - Deinze)
 Nicolas Rajsel (SLO - Dender EH FCV)
 Killian Sardella (BEL - RSCA Futures)
 Noah Mbamba (BEL - Club Brugge NXT)
 Luis Oyama (BRA - RWD Molenbeek)
 Zakaria El Ouahdi (BEL - RWD Molenbeek)
 Victory Beniangba (NGA - Jong Genk)
 Yann Mabella (CGO - Virton)
 Michael Lallemand (BEL - Dender EH FCV)
 Shion Homma (JPN - Club Brugge NXT)
 Leandre Kuavita (BEL - SL 16 FC)
 Chemsdine Talbi (BEL - Club Brugge NXT)
 Gaetan Hendrickx (BEL - Deinze)
 51.Ayyoub Allach (MAR - Virton)
 Rikelmi (BRA - RWD Molenbeek)
 Nils Schouterden (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Daan Vekemans (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Kjetil Borry (BEL - Dender EH FCV)
 Tiago Cukur (TUR - Dender EH FCV)
 Mathis Servais (BEL - Club Brugge NXT)
 Ivann Botella (FRA - RWD Molenbeek)
 David Hubert (BEL - RSCA Futures)
 Matisse Didden (BEL - Jong Genk)
 Joedrick Pupe (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Dante Rigo (BEL - Beerschot V.A.)
 Jordan Attah Kadiri (NGA - Lommel)
 Eric Monjonell (ESP - RWD Molenbeek)
 Luke Plange (ENG - RWD Molenbeek)
 Florian Le Joncour (FRA - RWD Molenbeek)
 Ibe Hautekiet (BEL - Club Brugge NXT)
 Ishaq Abdulrazak (NGA - RSCA Futures)
 Henrik Bellman (SWE - RSCA Futures)
 Joachim van Damme (BEL - Waasland-Beveren)
 Abdoul Fessal Tapsoba (BFA - SL 16 FC)
 Jake O'Brien (IRL - RWD Molenbeek)
 Anisse Brrou (MAR - SL 16 FC)
 Metinho (BRA - Lommel)
 Arne Engels (BEL - Club Brugge NXT)
 Simion Michez (CMR - RSCA Futures)
 Kyriani Sabbe (BEL - Club Brugge NXT)
 Yan Vorogovsky (KAZ - RWD Molenbeek)
 Herve Matthys (BEL - Beerschot V.A.)
 Noah Ohio (NED - SL 16 FC)
 Joachim Carcela-Gonzalez (BEL - Deinze)
 82.Mohamed Bouchouari (BEL - RSCA Futures)
 Leo Seydoux (SWI - Beerschot V.A.)
 David Hrncar (SVK - Waasland-Beveren)
 Noah Dodeigne (BEL - SL 16 FC)
 Alexander Buksa (POL - SL 16 FC)
 Joachim Ngongo (BEL - Dender EH FCV)
 Alexis De Sart (BEL - RWD Molenbeek)
 Joel Ordonez (ECU - Club Brugge NXT)
 Axl van Himbeeck (BEL - Beerschot V.A.)
 Mouad El Fanis (BEL - SL 16 FC)
 Denis Prychynenko (UKR - Deinze)
 Rayan Berberi (LUX - SL 16 FC)
 Ilias Sebaoui (BEL - Beerschot V.A.)
 Kolbeinn Thordarson (ISL - Lommel)
 Daniel Perez (VEN - Club Brugge NXT)
 Jens Naessens (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Oliver Myny (BEL - Dender EH FCV)
 Jorne Spileers (BEL - Club Brugge NXT)
 Birame Diaw (SEN - SL 16 FC)
 Stijn Wuytens (BEL - Lommel)
 Pierre Bourdin (FRA - Virton)
 Marc-Olivier Doue (FRA - Virton)
 Alexandre De Bruyn (BEL - Dender EH FCV)
 Lennard Hens (BEL - Dender EH FCV)
 Guillaume De Schryver (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Lucas Lissens (BEL - RSCA Futures)
 Brent Laes (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Ibrahim Alhassan (NGA - Beerschot V.A.)
 Kamal Ait El Haj (MAR - RSCA Futures)
 Amadou Diallo (BEL - RSCA Futures)
 Alexandro Calut (BEL - SL 16 FC)
 Julien Duranville (BEL - RSCA Futures)
 Caio Roque (BRA - Lommel)
 Anouar Ait El Hadj (BEL - RSCA Futures)
 Massis Guluk (BEL - SL 16 FC)
 Barreto (BRA - RWD Molenbeek)
 Kelvin John (TAN - Jong Genk)
 Ridwane M'barki (BEL - Dender EH FCV)
 Jan van den Bergh (BEL - Beerschot V.A.)
 Brahim Ghalidi (BEL - SL 16 FC)
 Ruben Droehnle (FRA - Virton)
 Nassim Chadli (FRA - Lommel)
 Nilson Angulo (ECU - RSCA Futures)
 Lucas Walbrecq (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Christophe Kabongo (CZE - Lommel)
 Everton Luiz (BRA - Waasland-Beveren)
 Gilles Ruyssen (BEL - RWD Molenbeek)
 Karim Ilunga (FRA - Virton)
 Kobe Cools (BEL - Dender EH FCV)
 Andras Nemeth (HUN - Jong Genk)
 Toon Raemaekers (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Jarno Libert (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Chris Kablan (SWI - Waasland-Beveren)
 Jasper Van Oudenhove (BEL - Dender EH FCV)
 Theo Leoni (BEL - RSCA Futures)
 Lynnt Audoor (BEL - Club Brugge NXT)
 Pieter De Schrijver (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Yannick Aguemon (BEN - Virton)
 Mamadou Kone (CIV - Deinze)

Table by country

England
 1.Luke Plange (ENG - RWD Molenbeek)
Belgium
 1.Lucas Stassin (BEL - RSCA Futures)13 
 2.Thibo Baeten (BEL - Beerschot V.A.)10 
 3.Thibaut van Acker (BEL - Lierse Kempenzonen)
 4.Mika Godts (BEL - Jong Genk)
 5.Agustin Anello (BEL - Lommel)
 Romeo Vermant (BEL - Club Brugge NXT)
 7.Stefano Marzo (BEL - Dender EH FCV)
 Lennart Mertens (BEL - Club Brugge NXT)
 Ilyes Ziani (BEL - SL 16 FC)
 Cisse Sandra (BEL - Club Brugge NXT)
 Jay-Dee Geusens (BEL - Jong Genk)
 12.Dylan De Belder (BEL - Deinze)
 Sekou Diawara (BEL - Jong Genk)
 Ryan Sanusi (BEL - Beerschot V.A.)
 Jellert van Landschoot (BEL - Deinze)
 Sander Coopman (BEL - Waasland-Beveren)
 Chris-Emmanuel Lokesa (BEL - RSCA Futures)
 Thibaud Verlinden (BEL - Beerschot V.A.)
 Youssef Challouk (BEL - RWD Molenbeek)
 20.Zakaria El Ouahdi (BEL - RWD Molenbeek)
 Gaetan Hendrickx (BEL - Deinze)
 Chemsdine Talbi (BEL - Club Brugge NXT)
 Leandre Kuavita (BEL - SL 16 FC)
 Michael Lallemand (BEL - Dender EH FCV)
 Killian Sardella (BEL - RSCA Futures)
 Alessio Staelens (BEL - Deinze)
 Zakaria Atteri (BEL - Dender EH FCV)
 Noah Mbamba (BEL - Club Brugge NXT)
 29.Ibe Hautekiet (BEL - Club Brugge NXT)
 Arne Engels (BEL - Club Brugge NXT)
 Kyriani Sabbe (BEL - Club Brugge NXT)
 Herve Matthys (BEL - Beerschot V.A.)
 Joachim Carcela-Gonzalez (BEL - Deinze)
 Joachim van Damme (BEL - Waasland-Beveren)
 Mathis Servais (BEL - Club Brugge NXT)
 Nils Schouterden (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Daan Vekemans (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Kjetil Borry (BEL - Dender EH FCV)
 Matisse Didden (BEL - Jong Genk)
 Joedrick Pupe (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Dante Rigo (BEL - Beerschot V.A.)
 David Hubert (BEL - RSCA Futures)
 43.Brahim Ghalidi (BEL - SL 16 FC)
 Jan van den Bergh (BEL - Beerschot V.A.)
 Ridwane M'barki (BEL - Dender EH FCV)
 Massis Guluk (BEL - SL 16 FC)
 Anouar Ait El Hadj (BEL - RSCA Futures)
 Lucas Walbrecq (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Jarno Libert (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Gilles Ruyssen (BEL - RWD Molenbeek)
 Kobe Cools (BEL - Dender EH FCV)
 Toon Raemaekers (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Alexandro Calut (BEL - SL 16 FC)
 Jasper Van Oudenhove (BEL - Dender EH FCV)
 Theo Leoni (BEL - RSCA Futures)
 Lynnt Audoor (BEL - Club Brugge NXT)
 Pieter De Schrijver (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Julien Duranville (BEL - RSCA Futures)
 Amadou Diallo (BEL - RSCA Futures)
 Ilias Sebaoui (BEL - Beerschot V.A.)
 Mohamed Bouchouari (BEL - RSCA Futures)
 Noah Dodeigne (BEL - SL 16 FC)
 Joachim Ngongo (BEL - Dender EH FCV)
 Alexis De Sart (BEL - RWD Molenbeek)
 Axl van Himbeeck (BEL - Beerschot V.A.)
 Mouad El Fanis (BEL - SL 16 FC)
 Jens Naessens (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Oliver Myny (BEL - Dender EH FCV)
 Jorne Spileers (BEL - Club Brugge NXT)
 Stijn Wuytens (BEL - Lommel)
 Alexandre De Bruyn (BEL - Dender EH FCV)
 Lennard Hens (BEL - Dender EH FCV)
 Guillaume De Schryver (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Lucas Lissens (BEL - RSCA Futures)
 Brent Laes (BEL - Lierse Kempenzonen)
Spain
 1.Eric Monjonell (ESP - RWD Molenbeek)
France
 1.Thierno Barry (FRA - Waasland-Beveren)14 
 2.Kevin Hoggas (FRA - Waasland-Beveren)
 3.Florian Le Joncour (FRA - RWD Molenbeek)
 Ivann Botella (FRA - RWD Molenbeek)
 5.Nassim Chadli (FRA - Lommel)
 Ruben Droehnle (FRA - Virton)
 Karim Ilunga (FRA - Virton)
 Marc-Olivier Doue (FRA - Virton)
 Pierre Bourdin (FRA - Virton)
Netherlands
 1.Noah Ohio (NED - SL 16 FC)
Brazil
 1.Lucas Ribeiro (BRA - Waasland-Beveren)
 2.Caue Vinicius (BRA - Lommel)
 3.Luis Oyama (BRA - RWD Molenbeek)
 4.Metinho (BRA - Lommel)
 Rikelmi (BRA - RWD Molenbeek)
 6.Barreto (BRA - RWD Molenbeek)
 Caio Roque (BRA - Lommel)
 Everton Luiz (BRA - Waasland-Beveren)
Cameroon
 1.Serge Tabekou (CMR - Lierse Kempenzonen)
 2.Simion Michez (CMR - RSCA Futures)
Ireland
 1.Jake O'Brien (IRL - RWD Molenbeek)
Morocco
 1.Rafik Belghali (MAR - Lommel)
 2.Anisse Brrou (MAR - SL 16 FC)
 Ayyoub Allach (MAR - Virton)
 4.Kamal Ait El Haj (MAR - RSCA Futures)
Nigeria
 1.Victory Beniangba (NGA - Jong Genk)
 2.Ishaq Abdulrazak (NGA - RSCA Futures)
 Jordan Attah Kadiri (NGA - Lommel)
 4.Ibrahim Alhassan (NGA - Beerschot V.A.)
Portugal
 1.Leonardo Rocha (POR - Lierse Kempenzonen)12 
Sweden
 1.Henrik Bellman (SWE - RSCA Futures)
Switzerland
 1.Chris Kablan (SWI - Waasland-Beveren)
 Leo Seydoux (SWI - Beerschot V.A.)
Czech Republic
 1.Christophe Kabongo (CZE - Lommel)
Austria
 1.Daniel Maderner (AUT - Waasland-Beveren)
Belarus
 1.Enock Agyei (BLR - RSCA Futures)
Hungary
 1.Andras Nemeth (HUN - Jong Genk)
Iceland
 1.Noekkvi Thorisson (ISL - Beerschot V.A.)
 2.Kolbeinn Thordarson (ISL - Lommel)
Kazakhstan
 1.Yan Vorogovsky (KAZ - RWD Molenbeek)
Luxembourg
 1.Rayan Berberi (LUX - SL 16 FC)
Poland
 1.Alexander Buksa (POL - SL 16 FC)
Slovakia
 1.David Hrncar (SVK - Waasland-Beveren)
Slovenia
 1.Nicolas Rajsel (SLO - Dender EH FCV)
Turkey
 1.Tiago Cukur (TUR - Dender EH FCV)
Ukraine
 1.Denis Prychynenko (UKR - Deinze)
Ecuador
 1.Nilson Angulo (ECU - RSCA Futures)
 Joel Ordonez (ECU - Club Brugge NXT)
Venezuela
 1.Teo Quintero (VEN - Deinze)
 2.Daniel Perez (VEN - Club Brugge NXT)
Benin
 1.Yannick Aguemon (BEN - Virton)
Burkina Faso
 1.Abdoul Fessal Tapsoba (BFA - SL 16 FC)
Congo
 1.Yann Mabella (CGO - Virton)
Ivory Coast
 1.Mamadou Kone (CIV - Deinze)
Guinea
 1.Bafode Dansoko (GUI - Deinze)
Madagascar
 1.Hakim Abdallah (MDG - Virton)
Mauritania
 1.Souleymane Anne (MTN - Virton)
Senegal
 1.Birame Diaw (SEN - SL 16 FC)
Tanzania
 1.Kelvin John (TAN - Jong Genk)
Costa Rica
 1.Alonso Martinez (CRC - Lommel)
Japan
 1.Shion Homma (JPN - Club Brugge NXT)
Martinique
 1.Mickael Biron (MTQ - RWD Molenbeek)11 
DR Congo
 1.Dieumerci Mbokani (COD - Waasland-Beveren)