Eye of the game

Assists


League table

Belgium - Challenger Pro League
 1.Guillaume De Schryver (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Alonso Martinez (CRC - Lommel)
 Arne Engels (BEL - Club Brugge NXT)
 4.Bryan Smeets (NED - RWD Molenbeek)
 5.Anisse Brrou (MAR - SL 16 FC)
 Thibaud Verlinden (BEL - Beerschot V.A.)
 Leonardo Rocha (POR - Lierse Kempenzonen)
 Kolbeinn Thordarson (ISL - Lommel)
 Agustin Anello (BEL - Lommel)
 Serge Tabekou (CMR - Lierse Kempenzonen)
 Dieumerci Mbokani (COD - Waasland-Beveren)
 Taofeek Ismaheel (NGA - Waasland-Beveren)
 13.Thibo Baeten (BEL - Beerschot V.A.)
 Ivann Botella (FRA - RWD Molenbeek)
 Michael Lallemand (BEL - Dender EH FCV)
 Theo Leoni (BEL - RSCA Futures)
 Rafik Belghali (MAR - Lommel)
 Sander Coopman (BEL - Waasland-Beveren)
 Tiago Cukur (TUR - Dender EH FCV)
 Kevin Hoggas (FRA - Waasland-Beveren)
 Joedrick Pupe (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Youssef Challouk (BEL - RWD Molenbeek)
 Kyriani Sabbe (BEL - Club Brugge NXT)
 Gaetan Hendrickx (BEL - Deinze)
 Lucas Ribeiro (BRA - Waasland-Beveren)
 26.Hakim Abdallah (MDG - Virton)
 Sebastiaan Brebels (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Souleymane Anne (MTN - Virton)
 Chemsdine Talbi (BEL - Club Brugge NXT)
 Chris-Emmanuel Lokesa (BEL - RSCA Futures)
 Deniz Arabaci (BEL - Jong Genk)
 Nils Schouterden (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Nicolas Rajsel (SLO - Dender EH FCV)
 Lynnt Audoor (BEL - Club Brugge NXT)
 Robin Henkens (BEL - Lommel)
 Caio Roque (BRA - Lommel)
 Alessio Staelens (BEL - Deinze)
 Lennard Hens (BEL - Dender EH FCV)
 Lennart Mertens (BEL - Club Brugge NXT)
 Yan Vorogovsky (KAZ - RWD Molenbeek)
 Mathis Servais (BEL - Club Brugge NXT)
 Lucas Stassin (BEL - RSCA Futures)
 Leo Seydoux (SWI - Beerschot V.A.)
 Stefano Marzo (BEL - Dender EH FCV)
 Lucas Costa (BRA - Waasland-Beveren)
 Alexandro Calut (BEL - SL 16 FC)
 Lucas Walbrecq (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Achraf El Bouchataoui (NED - Deinze)
 Luke Plange (ENG - RWD Molenbeek)
 Ramiro Vaca (BOL - Beerschot V.A.)
 Nassim Chadli (FRA - Lommel)
 52.Denis Prychynenko (UKR - Deinze)
 Anouar Ait El Hadj (BEL - RSCA Futures)
 Romeo Vermant (BEL - Club Brugge NXT)
 Noah Mbamba (BEL - Club Brugge NXT)
 Kelvin John (TAN - Jong Genk)
 Ilias Takidine (BEL - RSCA Futures)
 Ruben Droehnle (FRA - Virton)
 Pieter De Schrijver (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Dante Rigo (BEL - Beerschot V.A.)
 Gonzalo Almenara (ESP - Deinze)
 Kamiel Van De Perre (BEL - Jong Genk)
 David Hubert (BEL - RSCA Futures)
 Christophe Janssens (BEL - Deinze)
 Jake O'Brien (IRL - RWD Molenbeek)
 Ishaq Abdulrazak (NGA - RSCA Futures)
 Ryan Sanusi (BEL - Beerschot V.A.)
 Metinho (BRA - Lommel)
 Ridwane M'barki (BEL - Dender EH FCV)
 Joan Simun Edmundsson (FRO - Waasland-Beveren)
 Thierno Barry (FRA - Waasland-Beveren)
 Beau Reus (NED - Waasland-Beveren)
 Everton Luiz (BRA - Waasland-Beveren)
 Noekkvi Thorisson (ISL - Beerschot V.A.)
 Marc-Olivier Doue (FRA - Virton)
 Shion Homma (JPN - Club Brugge NXT)
 Cihan Canak (BEL - SL 16 FC)
 Noah Ohio (NED - SL 16 FC)
 Tuur Rommens (BEL - Jong Genk)
 Dries Wuytens (BEL - Waasland-Beveren)
 Antoine Colassin (BEL - RSCA Futures)
 Daniel Maderner (AUT - Waasland-Beveren)
 Thibaut van Acker (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Mika Godts (BEL - Jong Genk)
 Isao Homma (JPN - Club Brugge NXT)
 Frederic Duplus (FRA - SL 16 FC)
 Ilias Sebaoui (BEL - Beerschot V.A.)
 Florian Le Joncour (FRA - RWD Molenbeek)
 Thomas Ephestion (MTQ - RWD Molenbeek)
 Moussa N'Diaye (SEN - RSCA Futures)
 Antonio Nusa (NOR - Club Brugge NXT)
 Christophe Kabongo (CZE - Lommel)
 Jay-Dee Geusens (BEL - Jong Genk)
 Herve Matthys (BEL - Beerschot V.A.)
 Oliver Myny (BEL - Dender EH FCV)
 Herve Kage (COD - Virton)
 Arne Cassaert (BEL - Virton)
 Jannes Vansteenkiste (BEL - Deinze)
 Denzel De Roeve (BEL - Club Brugge NXT)
 Iheb M'barki (TUN - Dender EH FCV)
 Jorne Spileers (BEL - Club Brugge NXT)
 Alexis De Sart (BEL - RWD Molenbeek)
 Noah Mawete (BEL - SL 16 FC)
 Jacob Buus (DEN - Waasland-Beveren)
 Jellert van Landschoot (BEL - Deinze)
 Marco Weymans (BDI - Beerschot V.A.)
 Karim Ilunga (FRA - Virton)
 Barreto (BRA - RWD Molenbeek)
 Jonas Vinck (BEL - Virton)
 Alex Granell (ESP - Lommel)
 Mohamed Bouchouari (BEL - RSCA Futures)
 Kylian Hazard (BEL - RWD Molenbeek)

Table by country

England
 1.Luke Plange (ENG - RWD Molenbeek)
Belgium
 1.Guillaume De Schryver (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Arne Engels (BEL - Club Brugge NXT)
 3.Agustin Anello (BEL - Lommel)
 Thibaud Verlinden (BEL - Beerschot V.A.)
 5.Gaetan Hendrickx (BEL - Deinze)
 Kyriani Sabbe (BEL - Club Brugge NXT)
 Youssef Challouk (BEL - RWD Molenbeek)
 Joedrick Pupe (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Theo Leoni (BEL - RSCA Futures)
 Michael Lallemand (BEL - Dender EH FCV)
 Thibo Baeten (BEL - Beerschot V.A.)
 Sander Coopman (BEL - Waasland-Beveren)
 13.Lennart Mertens (BEL - Club Brugge NXT)
 Lucas Stassin (BEL - RSCA Futures)
 Stefano Marzo (BEL - Dender EH FCV)
 Alexandro Calut (BEL - SL 16 FC)
 Lucas Walbrecq (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Mathis Servais (BEL - Club Brugge NXT)
 Lennard Hens (BEL - Dender EH FCV)
 Deniz Arabaci (BEL - Jong Genk)
 Alessio Staelens (BEL - Deinze)
 Sebastiaan Brebels (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Chemsdine Talbi (BEL - Club Brugge NXT)
 Chris-Emmanuel Lokesa (BEL - RSCA Futures)
 Nils Schouterden (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Lynnt Audoor (BEL - Club Brugge NXT)
 Robin Henkens (BEL - Lommel)
 28.Herve Matthys (BEL - Beerschot V.A.)
 Jay-Dee Geusens (BEL - Jong Genk)
 Oliver Myny (BEL - Dender EH FCV)
 Ilias Sebaoui (BEL - Beerschot V.A.)
 Arne Cassaert (BEL - Virton)
 Jannes Vansteenkiste (BEL - Deinze)
 Denzel De Roeve (BEL - Club Brugge NXT)
 Jorne Spileers (BEL - Club Brugge NXT)
 Alexis De Sart (BEL - RWD Molenbeek)
 Noah Mawete (BEL - SL 16 FC)
 Jellert van Landschoot (BEL - Deinze)
 Jonas Vinck (BEL - Virton)
 Mohamed Bouchouari (BEL - RSCA Futures)
 Thibaut van Acker (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Mika Godts (BEL - Jong Genk)
 Ilias Takidine (BEL - RSCA Futures)
 Anouar Ait El Hadj (BEL - RSCA Futures)
 Romeo Vermant (BEL - Club Brugge NXT)
 Noah Mbamba (BEL - Club Brugge NXT)
 Pieter De Schrijver (BEL - Lierse Kempenzonen)
 Dante Rigo (BEL - Beerschot V.A.)
 Kamiel Van De Perre (BEL - Jong Genk)
 David Hubert (BEL - RSCA Futures)
 Christophe Janssens (BEL - Deinze)
 Ryan Sanusi (BEL - Beerschot V.A.)
 Antoine Colassin (BEL - RSCA Futures)
 Ridwane M'barki (BEL - Dender EH FCV)
 Cihan Canak (BEL - SL 16 FC)
 Tuur Rommens (BEL - Jong Genk)
 Dries Wuytens (BEL - Waasland-Beveren)
 Kylian Hazard (BEL - RWD Molenbeek)
Spain
 1.Alex Granell (ESP - Lommel)
 Gonzalo Almenara (ESP - Deinze)
France
 1.Kevin Hoggas (FRA - Waasland-Beveren)
 Ivann Botella (FRA - RWD Molenbeek)
 3.Nassim Chadli (FRA - Lommel)
 4.Frederic Duplus (FRA - SL 16 FC)
 Florian Le Joncour (FRA - RWD Molenbeek)
 Karim Ilunga (FRA - Virton)
 Ruben Droehnle (FRA - Virton)
 Thierno Barry (FRA - Waasland-Beveren)
 Marc-Olivier Doue (FRA - Virton)
Netherlands
 1.Bryan Smeets (NED - RWD Molenbeek)
 2.Achraf El Bouchataoui (NED - Deinze)
 3.Beau Reus (NED - Waasland-Beveren)
 Noah Ohio (NED - SL 16 FC)
Brazil
 1.Lucas Ribeiro (BRA - Waasland-Beveren)
 2.Lucas Costa (BRA - Waasland-Beveren)
 Caio Roque (BRA - Lommel)
 4.Barreto (BRA - RWD Molenbeek)
 Metinho (BRA - Lommel)
 Everton Luiz (BRA - Waasland-Beveren)
Cameroon
 1.Serge Tabekou (CMR - Lierse Kempenzonen)
Denmark
 1.Jacob Buus (DEN - Waasland-Beveren)
Ireland
 1.Jake O'Brien (IRL - RWD Molenbeek)
Morocco
 1.Anisse Brrou (MAR - SL 16 FC)
 2.Rafik Belghali (MAR - Lommel)
Nigeria
 1.Taofeek Ismaheel (NGA - Waasland-Beveren)
 2.Ishaq Abdulrazak (NGA - RSCA Futures)
Portugal
 1.Leonardo Rocha (POR - Lierse Kempenzonen)
Switzerland
 1.Leo Seydoux (SWI - Beerschot V.A.)
Czech Republic
 1.Christophe Kabongo (CZE - Lommel)
Austria
 1.Daniel Maderner (AUT - Waasland-Beveren)
Faroe Islands
 1.Joan Simun Edmundsson (FRO - Waasland-Beveren)
Iceland
 1.Kolbeinn Thordarson (ISL - Lommel)
 2.Noekkvi Thorisson (ISL - Beerschot V.A.)
Kazakhstan
 1.Yan Vorogovsky (KAZ - RWD Molenbeek)
Norway
 1.Antonio Nusa (NOR - Club Brugge NXT)
Slovenia
 1.Nicolas Rajsel (SLO - Dender EH FCV)
Turkey
 1.Tiago Cukur (TUR - Dender EH FCV)
Ukraine
 1.Denis Prychynenko (UKR - Deinze)
Bolivia
 1.Ramiro Vaca (BOL - Beerschot V.A.)
Burundi
 1.Marco Weymans (BDI - Beerschot V.A.)
Madagascar
 1.Hakim Abdallah (MDG - Virton)
Mauritania
 1.Souleymane Anne (MTN - Virton)
Senegal
 1.Moussa N'Diaye (SEN - RSCA Futures)
Tanzania
 1.Kelvin John (TAN - Jong Genk)
Tunisia
 1.Iheb M'barki (TUN - Dender EH FCV)
Costa Rica
 1.Alonso Martinez (CRC - Lommel)
Japan
 1.Isao Homma (JPN - Club Brugge NXT)
 Shion Homma (JPN - Club Brugge NXT)
Martinique
 1.Thomas Ephestion (MTQ - RWD Molenbeek)
DR Congo
 1.Dieumerci Mbokani (COD - Waasland-Beveren)
 2.Herve Kage (COD - Virton)