1. | Chris Bedia - Dereck Kutesa (Servette) | 3 |
| Jonathan Sabbatini - Shkelqim Vladi (Lugano) | 3 |
| Boris Cespedes - Varol Tasar (Yverdon) | 3 |
4. | Dorian Babunski - Francis Momoh (Grasshopper) | 2 |
| Djordje Jovanovic - Jonathan Dubasin (Basel) | 2 |
| Zan Celar - Uran Bislimi (Lugano) | 2 |
| Jean Pierre Nsame - Lewin Blum (Young Boys Bern) | 2 |
| Anthony Sauthier - Aymen Mahious (Yverdon) | 2 |
| Martin Frydek - Sofyan Chader (Luzern) | 2 |
| Matteo Di Giusto - Samuel Ballet (Winterthur) | 2 |
| Ardon Jashari - Lars Villiger (Luzern) | 2 |
| Mergim Qarri - Florian Danho (FC Stade Lausanne-Ouchy) | 2 |
| Antonio Marchesano - Jonathan Okita (Zurich) | 2 |
| Dan Ndoye - Finn van Breemen (Basel) | 2 |
| Sayfallah Ltaief - Randy Schneider (Winterthur) | 2 |
| Alexandre Jankewitz - Samuel Ballet (Winterthur) | 2 |
| Chadrac Akolo - Willem Geubbels (Sint-Gall) | 2 |
| Samir Ramizi - Sayfallah Ltaief (Winterthur) | 2 |
| Renato Steffen - Shkelqim Vladi (Lugano) | 2 |
| Nishan Burkart - Adrian Gantenbein (Winterthur) | 2 |
| Pius Dorn - Sofyan Chader (Luzern) | 2 |
| Renato Steffen - Jonathan Sabbatini (Lugano) | 2 |
| Tsiy-William Ndenge - Giotto Morandi (Grasshopper) | 2 |
| Antonio Marchesano - Fabian Rohner (Zurich) | 2 |
| Zan Celar - Roman Macek (Lugano) | 2 |
| Pius Dorn - Ardon Jashari (Luzern) | 2 |
| Jean Pierre Nsame - Filip Ugrinic (Young Boys Bern) | 2 |
| Tsiy-William Ndenge - Theodor Corbeanu (Grasshopper) | 2 |
29. | Olivier Custodio - Brighton Labeau (Lausanne) | 1 |
| Willem Geubbels - Mattia Zanotti (Sint-Gall) | 1 |
| Chadrac Akolo - Mattia Zanotti (Sint-Gall) | 1 |
| Asumah Abubakar-Ankra - Thibault Klidje (Luzern) | 1 |
| Anthony Sauthier - William Le Pogam (Yverdon) | 1 |
| Mergim Qarri - Ismael Gharbi (FC Stade Lausanne-Ouchy) | 1 |
| Nikola Boranijasevic - Jonathan Okita (Zurich) | 1 |
| Dominik Schmid - Finn van Breemen (Basel) | 1 |
| Dominik Schmid - Anton Kade (Basel) | 1 |
| Renato Steffen - Zan Celar (Lugano) | 1 |
| Samuel Ballet - Adrian Gantenbein (Winterthur) | 1 |
| Samuel Kalu - Antoine Bernede (Lausanne) | 1 |
| Chris Bedia - Yoan Severin (Servette) | 1 |
| Renato Steffen - Ayman El Wafi (Lugano) | 1 |
| Jonathan Okita - Cheick Conde (Zurich) | 1 |
| Cedric Itten - Lukasz Lakomy (Young Boys Bern) | 1 |
| Miroslav Stevanovic - Alexis Antunes (Servette) | 1 |
| Pius Dorn - Severin Ottiger (Luzern) | 1 |
| Bradley Mazikou - Bendeguz Bolla (Servette) | 1 |
| Fabian Frei - Anton Kade (Basel) | 1 |
| Hadj Mahmoud - Yanis Cimignani (Lugano) | 1 |
| Bradley Fink - Filipe Ferreira (Grasshopper) | 1 |
| Amir Abrashi - Filipe Ferreira (Grasshopper) | 1 |
| Awer Mabil - Tsiy-William Ndenge (Grasshopper) | 1 |
| Giotto Morandi - Theo Ndicka Matam (Grasshopper) | 1 |
| Nikola Katic - Adrian Guerrero (Zurich) | 1 |
| Chris Bedia - Keigo Tsunemoto (Servette) | 1 |
| Ifeanyi Matthew - Bledian Krasniqi (Zurich) | 1 |
| Albian Hajdari - Uran Bislimi (Lugano) | 1 |
| Renato Steffen - Kreshnik Hajrizi (Lugano) | 1 |
| Chris Bedia - Jeremy Guillemenot (Servette) | 1 |
| Dereck Kutesa - Timothe Cognat (Servette) | 1 |
| Tobias Schaettin - Sayfallah Ltaief (Winterthur) | 1 |
| Martin Frydek - Asumah Abubakar-Ankra (Luzern) | 1 |
| Silvere Ganvoula - Meschack Elia (Young Boys Bern) | 1 |
| Luca Zuffi - Sayfallah Ltaief (Winterthur) | 1 |
| Darian Males - Lewin Blum (Young Boys Bern) | 1 |
| Darian Males - Joel Monteiro (Young Boys Bern) | 1 |
| Gregory Karlen - Mattia Zanotti (Sint-Gall) | 1 |
| Pius Dorn - Teddy Okou (Luzern) | 1 |
| Elies Mahmoud - Ismael Gharbi (FC Stade Lausanne-Ouchy) | 1 |
| Sandro Lauper - Cedric Itten (Young Boys Bern) | 1 |
| Steve Rouiller - Timothe Cognat (Servette) | 1 |
| Gabriel Kyeremateng - Mischa Eberhard (FC Stade Lausanne-Ouchy) | 1 |
| Abdallah Mohamed - Ismael Gharbi (FC Stade Lausanne-Ouchy) | 1 |
| Jonathan Sabbatini - Uran Bislimi (Lugano) | 1 |
| Donat Rrudhani - Lewin Blum (Young Boys Bern) | 1 |
| Enzo Crivelli - Bendeguz Bolla (Servette) | 1 |
| Dario Ulrich - Thibault Klidje (Luzern) | 1 |
| Trae Coyle - Rares Ilie (Lausanne) | 1 |
| Rodrigo Conceicao - Daniel Afriyie (Zurich) | 1 |
| Niklas Gunnarsson - Kevin Omoruyi (Yverdon) | 1 |
| Filip Ugrinic - Donat Rrudhani (Young Boys Bern) | 1 |
| Joel Monteiro - Noah Persson (Young Boys Bern) | 1 |
| Awer Mabil - Francis Momoh (Grasshopper) | 1 |
| Samir Ramizi - Loic Luethi (Winterthur) | 1 |
| Renato Veiga - Leon Avdullahu (Basel) | 1 |
| Teddy Okou - Thibault Klidje (Luzern) | 1 |
| Dereck Kutesa - Alexis Antunes (Servette) | 1 |
| Luca Zuffi - Souleymane Diaby (Winterthur) | 1 |
| Ogou Akichi - Mergim Qarri (FC Stade Lausanne-Ouchy) | 1 |
| Chima Okoroji - Mihailo Stevanovic (Sint-Gall) | 1 |
| Anto Grgic - Zan Celar (Lugano) | 1 |
| Zan Celar - Adrian Durrer (Lugano) | 1 |
| Miroslav Stevanovic - Dereck Kutesa (Servette) | 1 |
| Nikola Boranijasevic - Bledian Krasniqi (Zurich) | 1 |
| Liridon Mulaj - Elies Mahmoud (FC Stade Lausanne-Ouchy) | 1 |
| Awer Mabil - Bradley Fink (Grasshopper) | 1 |
| Mohamed Draeger - Yusuf Demir (Basel) | 1 |
| Meschack Elia - Mohamed Aly Camara (Young Boys Bern) | 1 |
| Thierno Barry - Gabriel Sigua (Basel) | 1 |
| Samuel Kalu - Brighton Labeau (Lausanne) | 1 |
| Dominik Schwizer - Toichi Suzuki (Lausanne) | 1 |
| Alban Ajdini - Elies Mahmoud (FC Stade Lausanne-Ouchy) | 1 |
| Liridon Mulaj - Mergim Qarri (FC Stade Lausanne-Ouchy) | 1 |
| Liridon Mulaj - Alban Ajdini (FC Stade Lausanne-Ouchy) | 1 |
| Bastien Toma - Isaac Schmidt (Sint-Gall) | 1 |
| Bastien Toma - Albin Krasniqi (Sint-Gall) | 1 |
| Meschack Elia - Joel Monteiro (Young Boys Bern) | 1 |
| Filip Ugrinic - Darian Males (Young Boys Bern) | 1 |
| Loris Benito - Ulisses Garcia (Young Boys Bern) | 1 |
| Fousseni Diabate - Kaly Sene (Lausanne) | 1 |
| Francis Momoh - Florian Hoxha (Grasshopper) | 1 |
| Haithem Loucif - Kevin Omoruyi (Yverdon) | 1 |
| Cheikh Niasse - Darian Males (Young Boys Bern) | 1 |
| Meschack Elia - Ebrima Colley (Young Boys Bern) | 1 |
| Jean Pierre Nsame - Silvere Ganvoula (Young Boys Bern) | 1 |
| Willem Geubbels - Julian von Moos (Sint-Gall) | 1 |
| Aldin Turkes - Sayfallah Ltaief (Winterthur) | 1 |
| Taulant Xhaka - Anton Kade (Basel) | 1 |
| Jeremy Guillemenot - Timothe Cognat (Servette) | 1 |
| Enzo Crivelli - Bradley Mazikou (Servette) | 1 |
| Jeremy Guillemenot - Anthony Baron (Servette) | 1 |
| Jonathan Okita - Adrian Guerrero (Zurich) | 1 |
| Francis Momoh - Filipe Ferreira (Grasshopper) | 1 |
| Ulisses Garcia - Lewin Blum (Young Boys Bern) | 1 |
| Kevin Spadanuda - Lars Villiger (Luzern) | 1 |
| Matteo Di Giusto - Sayfallah Ltaief (Winterthur) | 1 |
| Evans Maurin - Johan Kury (Yverdon) | 1 |
| Dominik Schmid - Arnau Comas (Basel) | 1 |
| Renat Dadashov - Giotto Morandi (Grasshopper) | 1 |
| Antoine Bernede - Alvyn Sanches (Lausanne) | 1 |
| Silvere Ganvoula - Filip Ugrinic (Young Boys Bern) | 1 |
| Cedric Itten - Joel Monteiro (Young Boys Bern) | 1 |
| Cedric Itten - Filip Ugrinic (Young Boys Bern) | 1 |
| Alexandre Jankewitz - Sayfallah Ltaief (Winterthur) | 1 |
| Jean Pierre Nsame - Lukasz Lakomy (Young Boys Bern) | 1 |
| Varol Tasar - Brian Beyer (Yverdon) | 1 |
| Loris Benito - Filip Ugrinic (Young Boys Bern) | 1 |
| Jean-Kevin Augustin - Dan Ndoye (Basel) | 1 |
| Theodor Corbeanu - Filipe Ferreira (Grasshopper) | 1 |
| Fabian Frei - Sergio Lopez (Basel) | 1 |
| Max Meyer - Lars Villiger (Luzern) | 1 |
| Varol Tasar - Christopher Lungoyi (Yverdon) | 1 |
| Christopher Lungoyi - Evans Maurin (Yverdon) | 1 |
| Sylvio Ronny Rodelin - Timothe Cognat (Servette) | 1 |
| Mihael Klepac - Haithem Loucif (Yverdon) | 1 |
| Enzo Crivelli - Alexis Antunes (Servette) | 1 |
| Jean Pierre Nsame - Darian Males (Young Boys Bern) | 1 |
| Ulisses Garcia - Joel Monteiro (Young Boys Bern) | 1 |
| Jean Pierre Nsame - Meschack Elia (Young Boys Bern) | 1 |
| Amir Abrashi - Giotto Morandi (Grasshopper) | 1 |
| Albert Vallci - Fabian Schubert (Sint-Gall) | 1 |
| Yanis Cimignani - Uran Bislimi (Lugano) | 1 |
| Loris Benito - Kastriot Imeri (Young Boys Bern) | 1 |
| Jordi Quintilla - Lukas Goertler (Sint-Gall) | 1 |
| Fabian Rieder - Joel Monteiro (Young Boys Bern) | 1 |
| Noe Dussenne - Aliou Balde (Lausanne) | 1 |
| Jonathan Okita - Fabian Rohner (Zurich) | 1 |
| Nikola Katic - Cheick Conde (Zurich) | 1 |
| Mattia Bottani - Zan Celar (Lugano) | 1 |
| Renato Steffen - Mohamed Amoura (Lugano) | 1 |
| Kaly Sene - Rares Ilie (Lausanne) | 1 |
| Giotto Morandi - Theodor Corbeanu (Grasshopper) | 1 |
| Zan Celar - Mohamed Amoura (Lugano) | 1 |
| William Le Pogam - Kevin Omoruyi (Yverdon) | 1 |
| Jordi Quintilla - Christian Witzig (Sint-Gall) | 1 |
| Mattia Bottani - Jonathan Sabbatini (Lugano) | 1 |
| Mattia Bottani - Renato Steffen (Lugano) | 1 |
| Anto Grgic - Milton Valenzuela (Lugano) | 1 |
| Wouter Burger - Andrin Hunziker (Basel) | 1 |
| Chris Bedia - Anthony Baron (Servette) | 1 |
| Albert Vallci - Nikolaj Moeller (Sint-Gall) | 1 |
| Tsiy-William Ndenge - Bradley Fink (Grasshopper) | 1 |
| Samuel Ballet - Randy Schneider (Winterthur) | 1 |
| Antonio Marchesano - Adrian Guerrero (Zurich) | 1 |
| Lindrit Kamberi - Adrian Guerrero (Zurich) | 1 |
| Jakub Kadak - Lars Villiger (Luzern) | 1 |
| Fabian Lustenberger - Ebrima Colley (Young Boys Bern) | 1 |
| Chris Bedia - Gael Ondoua (Servette) | 1 |
| Luca Zuffi - Aldin Turkes (Winterthur) | 1 |
| Alban Ajdini - Florian Danho (FC Stade Lausanne-Ouchy) | 1 |
| Aymen Mahious - Mauro Rodrigues (Yverdon) | 1 |
| Jonathan Okita - Ifeanyi Matthew (Zurich) | 1 |
| Jean Pierre Nsame - Ulisses Garcia (Young Boys Bern) | 1 |
| Jonathan Dubasin - Renato Veiga (Basel) | 1 |
| Aldin Turkes - Samuel Ballet (Winterthur) | 1 |
| Matteo Di Giusto - Adrian Gantenbein (Winterthur) | 1 |
| Stjepan Kukuruzovic - Noe Dussenne (Lausanne) | 1 |
| Noe Dussenne - Toichi Suzuki (Lausanne) | 1 |
| Fabian Schubert - Christian Witzig (Sint-Gall) | 1 |
| Brighton Labeau - Rares Ilie (Lausanne) | 1 |
| Ricardo Azevedo - Kevin Omoruyi (Yverdon) | 1 |
| Djordje Jovanovic - Maurice Malone (Basel) | 1 |
| Julian von Moos - Betim Fazliji (Sint-Gall) | 1 |
| Tobias Schaettin - Matteo Di Giusto (Winterthur) | 1 |
| Lucas Pos - Ismael Gharbi (FC Stade Lausanne-Ouchy) | 1 |
| Aldin Turkes - Matteo Di Giusto (Winterthur) | 1 |
| Renato Steffen - Jhon Espinoza (Lugano) | 1 |
| Samuel Kalu - Chris Kablan (Lausanne) | 1 |
| Renato Steffen - Yanis Cimignani (Lugano) | 1 |
| Kaly Sene - Alvyn Sanches (Lausanne) | 1 |
| Martin Frydek - Pius Dorn (Luzern) | 1 |
| Pascal Schuerpf - Theodor Corbeanu (Grasshopper) | 1 |
| Christopher Lungoyi - Lizeiro (Yverdon) | 1 |
| Max Meyer - Teddy Okou (Luzern) | 1 |
| Miroslav Stevanovic - Bendeguz Bolla (Servette) | 1 |
| Roman Buess - Randy Schneider (Winterthur) | 1 |
| Ulisses Garcia - Meschack Elia (Young Boys Bern) | 1 |
| Fabian Schubert - Julian von Moos (Sint-Gall) | 1 |
| Mihailo Stevanovic - Mattia Zanotti (Sint-Gall) | 1 |
| Taulant Xhaka - Djordje Jovanovic (Basel) | 1 |
| Kemal Ademi - Ardon Jashari (Luzern) | 1 |
| Varol Tasar - Lizeiro (Yverdon) | 1 |
| Ismael Gharbi - Sahmkou Camara (FC Stade Lausanne-Ouchy) | 1 |
| Rares Ilie - Alvyn Sanches (Lausanne) | 1 |
| Miroslav Stevanovic - Chris Bedia (Servette) | 1 |
| Renato Steffen - Hadj Mahmoud (Lugano) | 1 |
| Ulisses Garcia - Cedric Itten (Young Boys Bern) | 1 |
| Mihailo Stevanovic - Christian Witzig (Sint-Gall) | 1 |
| Elies Mahmoud - Mergim Qarri (FC Stade Lausanne-Ouchy) | 1 |
| Jonathan Okita - Nikola Katic (Zurich) | 1 |
| Antonio Marchesano - Daniel Afriyie (Zurich) | 1 |
| Sofyan Chader - Lars Villiger (Luzern) | 1 |
| Pascal Schuerpf - Awer Mabil (Grasshopper) | 1 |
| Awer Mabil - Dorian Babunski (Grasshopper) | 1 |
| Nikola Boranijasevic - Rodrigo Conceicao (Zurich) | 1 |
| Antonio Marchesano - Ifeanyi Matthew (Zurich) | 1 |
| Julian von Moos - Nikolaj Moeller (Sint-Gall) | 1 |
| Albert Vallci - Christian Witzig (Sint-Gall) | 1 |
| Willem Geubbels - Mihailo Stevanovic (Sint-Gall) | 1 |
| Anthony Sauthier - Kevin Omoruyi (Yverdon) | 1 |